Zdravie, alebo ako nebyť chorý – 1. časť

30. marca 2012, Júlia, Nezaradené

Téme zdravie sa už venujem nejaký ten čas, a tak dúfam, že Vám prinesiem aspoň niečo nové. Hneď zo začiatku uvádzam dôležité linky, vďaka ktorým sa tu takto rozpisujem.

http://www.uloz.to/xZBUecw/food-matters-strava-rozhoduje-cz-titulky-avi
http://www.negativa.eu/

Začnem otázkou, ktorú si určite pokladá každý z nás. Prečo sme v súčasnosti tak chorí? Alergia sa stala niečím normálnym, rakovina je novodobý strašiak ľudí. Veď toto predsa nebolo?! Kde sa stala chyba? No, odpovedí mám hneď niekoľko.
V prvom rade je na vine zdravotníctvo, ktoré kvôli zisku produkuje masy chorých ľudí. A keď liečia, tak liečia symptómy a nie chorobu. Žiaľ, žijeme v demokracii (áno, žiaľ!) a zdravotníctvo je zisková sféra. Rozpisovať akými spôsobmi na nás zarábajú a zvysoka kašlú na naše zdravie nemá zmysel, radšej Vám napíšem, ako nebudete chorí takmer vôbec.

Každý to vie. Sme to, čo jeme. Preto ma až zaráža, ako vysoko sú ľudia neinformovaní o tom najdôležitejšom čo sa našej stravy týka. A tým je PH. Zjednodušene povedané: mierne zásaditý organizmus – zdravý organizmus. Našťastie, na internete a v kníhkupectvách už možno nájsť množstvo literatúry o danom probléme. Stále však chýba informovanosť zo strany zdravotníctva, školstva, médií. Ako som už vyššie uviedla, je jasné prečo. Prekyslenie (acidóza) je stav, pri ktorom je v krvi a v tkanivách nadmerné množstvo kyselín. Tento stav je príčinou veľkého počtu chorôb, hlavne takzvaných „civilizačných”. V dnešnej dobe má prekyslený organizmus každý človek, ktorý sa strave bližšie nevenuje. Namiesto toho, aby sme peniaze minuli na kvalitnú stravu, investujeme ich do drahých áut, bytov, domov…Dnešná spoločnosť má pomýlené hodnoty čím sa pomaly, ale isto hrnieme do záhuby. Čo teda jesť aby som bola zdravá?

Alfou aj omegou v strave musí byť surová strava, ovocie a čerstvá zelenia, ktorá by mala tvoriť minimálne 51% stravy. Málo ľudí o tom vie, ale pokiaľ svoje jedlo uvaríte, telo reaguje ako keby to bol toxín. Krv sa dostane do stavu zažívacej leukocytózy, pri ktorej sa aktivujú biele krvinky proti jedlu, ktoré ste zjedli. Pravdepodobne preto, že proces varenia mení štruktúru jedla, takže ho telo nedokáže rozpoznať a správa sa k nemu ako ku toxínu.
Nebojte sa užívať vitamíny, ale lieky. To, že dlhodobé užívanie vitamínu C je škodlivé, je len výmysel zdravotníctva. Na ukážku uvádzam jednu zaujímavú štatistiku ktorá sa týka Ameriky:
– každoročne kvôli odmietavej reakcii na lieky zomrie cca 106 000 ľudí (riadne predpísané lieky). Vezmime si dĺžku 23 rokov to je takmer dva a pol milióna mŕtvych Američanov. A za rovnakých 23 rokov tu máme mŕtvych 10 ľudí, ktorí zomreli vinou vitamínov.